Jaju sprzęt pomaga w pracy fizjoterapeuty

Jaki sprzęt wspomaga pracę fizjoterapeuty

Narzędzia fizjoterapeuty

Na Studiach Fizjoterapii, potem na różnych kursach prezentowane są różne metody leczenia pacjentów. Od ćwiczeń i treningów leczniczych, przez masaż i techniki manualne po metody z wykorzystaniem zaawansowanych sprzętów. Każdy człowiek jest inny i każdy potrzebuje innych narzędzi, żeby przywrócić ciału równowagę. Dziś zatem przyjrzymy się chwilę podstawowym narzędziom stosowanym w gabinecie jaki sprzęt wspomaga pracę fizjoterapeuty.

Trening fizyczny

Pierwszy na tapetę chciałabym wziąć trening fizyczny. Ruch jest pierwszą formą potrzebną do rozwoju i wykształcenia się wszystkich układów w organizmie, już w brzuchu matki. Dzięki niemu dziecko rozwija się, dostarcza swojemu układowi nerwowemu informacji. Kiedy podczas ćwiczeń podnosimy swoje tętno spoczynkowe w ciele rozpoczyna się kaskada procesów pobudzających układ hormonalny, wzmacniających serce i naczynia krwionośne, stymulujących kości oraz wiele, wiele innych. Dobrze poprowadzony trening, ukierunkowane ćwiczenia są w stanie odbudować dysbalans mięśniowy, zmniejszyć dysproporcje w sylwetce i zachować ciało w zdrowiu i równowadze.

Terapia Manualna

Następną metodą ściśle związaną z treningiem jest terapia manualna. Terapeuci manualni za pomocą dokładnej diagnostyki, wywiadu i testów są w stanie znaleźć i naprawić dysfunkcję. Terapia manualna często kojarzy się z bólem i wyklinaniem terapeutów przez kilka następnych dni, często jednak tak silny bodziec jest potrzebny, żeby wywołać w tkankach stan zapalny i doprowadzić do ich przebudowy. Jedną z form terapii manualnej są manipulacje, podczas których słychać  charakterystyczny „trzask”. Zabiegi te są w pełni bezpieczne, kiedy są prowadzone przez doświadczonych terapeutów.

Chciałabym jeszcze przybliżyć metody z wykorzystaniem sprzętów do najnowszej fizykoterapii, które możesz znaleźć u nas!

Jaki sprzęt wspomaga pracę fizjoterapeuty?

Jak sprzęt wspomaga pracę fizjoterapeuty

Hiperbaryczna Terapia Tlenowa

Hiperbaryczna Terapia Tlenowa jest to metoda, w której pacjent, w specjalnych warunkach oddycha 100% tlenem. Dzięki warunkom specjalnie izolowanym można zapewnić wszystkim tkankom metaboliczne zapotrzebowanie na tlen w warunkach spoczynku, co niesie ze sobą szereg korzyści.

Laser wysokoenergetyczny 5 chronic

Głównym zadaniem Lasera Wysokoenergetycznego jest działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i biostymulujące. Co ciekawe i bardzo przydatne, laser można wykorzystać w stanie ostrym czyli od razu po kontuzji!

Terapia energotonowa HiToP 4 TOUCH

Jest jedną z form elektroterapii i jej głównym celem jest działanie na metabolizm komórek. Wprowadza energię do komórek podwyższając ich potencjał energetyczny, a następnie wprowadza komórki w oscylacje co prowadzi do normalizacji ich metabolizmu. Terapię energotonową można wykorzystać nie tylko w medycynie i odnowie biologicznej ale także w kosmetologii wpływając na redukcję tkanki tłuszczowej.

Fala uderzeniowa HC Clinic SWT

Fala uderzeniowa jest szeroko stosowana w ortopedii i medycynie sportowej ale także w medycynie estetycznej. Jej działanie polega na stymulacji cyrkulacji krwi i tworzenia nowych naczyń krwionośnych, zmniejszeniu napięcia mięśni, zwiększeniu produkcji kolagenu.

Terapia TECAR SIN

Na koniec nasza nowość wśród metod fizjoterapeutycznych leczenia ruchu. Terapia TECAR SIN to metoda wykorzystująca fale radiowe wysokiej częstotliwości. Świetna metoda, którą można zastosować u sportowców ale także u osób, które nie łączą swojego życia z aktywnością fizyczną.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych zabiegów, w razie wątpliwości służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu!

Podobne wpisy