Terapia TECAR SIN
Terapia TECAR to nowość wśród metod fizjoterapeutycznych ukierunkowanych na leczenie narządu ruchu. To połączenie rehabilitacji ruchowej z właściwościami bodźców fizykalnych.
Mimo, iż początkowo stosowana była głównie w przypadku problemów zdrowotnych sportowców, to obecnie korzysta z niej coraz więcej osób prowadzących mniej aktywny tryb życia.
Działanie terapii Tecar oparte jest na użyciu fali radiowej wysokiej częstotliwości, która do tej pory swoje zastosowanie znajdowała w odbiornikach radiowych. Obecnie jednak uzyskano możliwość wykorzystania jej w rehabilitacji, kosmetologii i medycynie.
Jest dużo bezpieczniejsza od klasycznej metody krótkofalowej. Tkanki poddane terapii zostają głęboko ogrzane, dzięki temu następuje stymulacja w ich wnętrzu. Zwiększa to ich regenerację i poprawia naturalną kondycję. Co więcej, ma to również pozytywny wpływ na unaczynienie tkanek, powodując rozszerzenie naczyń, co z kolei zatrzymuje postęp schorzenia i przyspiesza proces regeneracji.
Już pierwszy zabieg daje pozytywne, widoczne i odczuwalne efekty w postaci zmniejszenia bólu i opuchlizny.
Wskazania
Niezależnie, czy uprawiasz sport, czy też nie należysz do osób, które aktywnie spędzają czas, w każdym przypadku możesz skorzystać z terapii TECAR. Wskazana jest ona zarówno jako forma odnowy biologicznej, czy drenaż i masaż sportowy, jak i w przypadku urazów i kontuzji. Możesz też wykorzystać zabieg w celu poprawy zdolności fizycznych swojego organizmu.
Metoda TECAR wykorzystywana jest w leczeniu:
- chorób kości,
- urazów więzadeł i mięśni,
- przykurczów,
- naciągnięć,
- bólów mięśni,
- obrzęków,
- zapalenia:
- ścięgien,
- kaletki maziowej,
- skóry,
- uszkodzenia więzadeł,
- zwyrodnienia stawów kolanowych,
- dolegliwości bólowych kręgosłupa,
- ostrych i przewlekłych zespołów bólowych stawów,
- zwapnienia mięśni i ścięgien,
- chondromolacji rzepki,
- cysty Bakersa.
Terapia TECAR cieszy się dużą popularnością wśród sportowców, ponieważ pomaga w szybkim powrocie do sprawności, nawet po poważnych kontuzjach. Często też stanowi uzupełnienie terapii manualnej oraz rehabilitacji ruchowej.
Potwierdzeniem dużej skuteczności tej metody jest fakt, iż w swojej pracy wykorzystują ją m.in. fizjoterapeuci drużyn AC Milan, Trentino Volley i FC Barcelona.
Na czym polega terapia TECAR?
To nowatorskie wykorzystanie diatermii krótkofalowej, czyli prądu naprzemiennego.
W trakcie zabiegu specjalista obsługujący urządzenie do terapii TECAR, generuje z jego pomocą falę w formie ładunku elektrycznego i przekazuje go do miejsca w ciele, które wymaga tego rodzaju wsparcia.
Pobudza w ten sposób metabolizm do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych i tym samym szybszej odnowy obszaru, w którym doszło do urazu bądź zmian chorobowych.
Korzyści
Działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i biostymulacyjne to jedne z ważniejszych korzyści, jakie odniesiesz w trakcie terapii TECAR. Jeśli w miejscu urazu pojawił się obrzęk, ulegnie on szybkiemu wchłonięciu i przywrócony zostanie prawidłowy metabolizm tkanek.
Terapia TECAR działa wielotorowo, dzięki czemu kompleksowo polepszy twój dotychczasowy stan oraz skróci czas, jaki potrzebujesz, aby odzyskać zdrowie.
Poza tym:
- wpływa na zmniejszenie negatywnych skutków zmęczenia i przetrenowania,
- zapobiega przeciążeniom, ograniczeniu ruchomości, sztywności stawowej, zaburzeniom czucia głębokiego, czy spadkowi elastyczności tkanek miękkich,
- wpływa na właściwe uwodnienie, natlenienie i unaczynienie tkanek, dzięki czemu możesz szybciej wrócić sprawności fizycznej,
- prowadzi do odzyskania zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej,
- ogranicza stan zapalny, co jest wynikiem intensyfikacji przekrwienia i rozszerzenia naczyń krwionośnych,
- normalizuje patologiczne napięcie mięśniowe,
- rozluźnia tkanki,
- łagodzi dolegliwości bólowe,
- przywraca prawidłowe napięcie struktur mięśniowych.
Zabiegi kosmetyczne
Terapia TECAR przynosi też wiele korzyści tym, którzy korzystają z zabiegów kosmetycznych. Dzięki tej nowatorskiej metodzie możesz:
- usprawnić naturalne procesy regeneracyjne skóry twarzy, dekoltu, biustu, szyi, korpusu i kończyn,
- polepszyć nawilżenie i odżywienie skóry,
- ujędrnić oraz zwiększyć elastyczność skóry,
- zredukować:
- zmarszczki o różnej etiologii,
- rozstępy,
- cellulit,
- zlikwidować obrzęki,
- wykonać drenaż limfatyczny.
Dzięki możliwości zastosowania modelu pulsacyjnego, czyli przerywanego dawkowania energii przez terapeutę, w przypadku fazy ostrej w przebiegu danego schorzenia lub urazu, wyeliminowane zostaje ryzyko zaostrzenia stanu zdrowia.
Zapraszamy na zabieg do naszych gabinetów rehabilitacyjnych znajdujących się przy ul. Wyzwolenia 5, 41-707 Ruda Śląska (Kochłowice)