O nas

Pierwsza pomoc w miejscach, gdzie praca związana jest z dużym ryzykiem wypadku lub nagłego urazu, zawsze będzie czymś bardzo ważnym. To często od dobrze przygotowanego zespołu medycznego zależy, jak wiele osób uda się uratować przed poważnym uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia.

Dlatego w swojej działalności, którą rozpoczęliśmy w 1995 roku, skupiliśmy się na świadczeniu usług medycznych w Punktach Pierwszej Pomocy zlokalizowanych w zakładach pracy. Największą grupą odbiorców naszych całodobowych usług są zakłady górnicze, gdzie praca wykonywana jest w ciężkich i niebezpiecznych warunkach, z narażeniem życia pracownika.

Zatrudniamy ponad 100 osób personelu medycznego o wysokich kwalifikacjach, doświadczeniu i praktyce w zawodzie. To dzięki nim pracownicy wielu zakładów pracy mogą być spokojniejsi o swoje bezpieczeństwo, niezależnie od warunków, w jakich przebywają na co dzień. Wiemy, że w ekstremalnych sytuacjach liczy się każda sekunda, dlatego zawsze jesteśmy w pełnej gotowości do udzielenia pierwszej pomocy tym, którzy jej potrzebują i to przez całą dobę.

Niedawno też postanowiliśmy pójść krok dalej i aktualnie rozwijamy swoją działalność o usługi rehabilitacyjne oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. Naszym głównym celem w tym obszarze pomocy medycznej jest fachowa i nowoczesna terapia w schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych i kardiologicznych oraz fizjoterapia sportowa, stomatologiczna i pocovidowa.

Z naszych usług możesz skorzystać w Pracowni Butrago w Rudzie Śląskiej – Kochłowice, gdzie czekają na ciebie wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy nieustannie podnoszą zawodowe kompetencje. Ich wiedzę i umiejętności wspieramy nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym. Wykorzystanie go daje niewyobrażalnie możliwości, dzięki czemu pomoc jest szybka i skuteczna, a zabiegi bezinwazyjne.

Zespół naszych fizjoterapeutów

Agnieszka Strzodka

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, którą ukończyła z tytułem magistra fizjoterapii.
Specjalizuje się w masażu leczniczym i fizjoterapii stomatologicznej. Wykorzystuje techniki terapii tkanek miękkich, elementy terapii manualnej, drenażu limfatycznego oraz kinesiotaping.

W codziennej pracy zajmuje się leczeniem pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, schorzeń w obrębie kończyny górnej i dolnej oraz stawów skroniowo – żuchwowych. Jej głównym zadaniem jest likwidacja bólu, przywrócenie maksymalnej sprawności i poprawa funkcjonowania w życiu codziennym. Do ich realizacji wykorzystuje zarówno sprawdzone metody, jak i nowe możliwości leczenia bólu oraz zaburzeń dysfunkcji ruchu.

Liliana Woźniak

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyczno-Medycznej i Akademii Terapii Manualnej. Specjalizuje się w terapii punktów spustowych oraz terapii manualnej.

Największą motywacją w jej codziennej pracy jest kontakt z pacjentem i postępy w procesie rehabilitacji. Techniki, które stosuje, dają szybkie efekty terapeutyczne.

Cały czas poszukuje nowych metod i technik, aby rehabilitacja była jeszcze bardziej skuteczna, pacjenci szybciej odzyskiwali zdrowie, a dolegliwości bólowe nie powracały.

Tomasz Matysek

Tomek jest magistrem fizjoterapii. W swojej pracy skupia się na znalezieniu przyczyny dolegliwości i jak najszybszym przywróceniu zdrowia u pacjentów. Czuje się w niej jak detektyw, który rozwiązuje problemy bólowe.

Na co dzień zajmuje się pacjentami po urazach ortopedycznych, z bólami głowy oraz z dolegliwościami wisceralnymi. Dodatkowo pracuje w klubie piłkarskim MKS Śląsk Świętochłowice. W gabinecie równie chętnie współpracuje ze sportowcami i pomaga w szybkim powrocie do aktywności fizycznej.

Prywatnie jest fanem piłki nożnej, którą trenował przez 12 lat. Jest również miłośnikiem sportów zimowych, m.in. jazdy na desce snowboardowej.

Technicy usług kosmetycznych

Izabela Urbańczyk

Z wykształcenia jest technikiem usług kosmetycznych i w Butrago pracuje jako kosmetyczka.

W ramach doskonalenia zawodowego ukończyła dodatkowe szkolenia z zakresu:

  • Manicure
  • Pedicure
  • Masażu klasycznego

Dietetyka

Ewelina Gabor

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka kliniczna. Obecnie swoją wiedzę uzupełnia o studia magisterskie na kierunku psychodietetyka na tej samej uczelni. Za główny cel stawia sobie zapobieganie występowaniu chorób dietozależnych będących skutkiem złego odżywiania oraz leczenie dietą występujących już chorób takich jak np. otyłość czy nadciśnienie tętnicze.

W swojej pracy prezentuje racjonalne podejście do prawidłowego odżywiania, oparte na aktualnej wiedzy, którą czerpie z najnowszych badaniach naukowych. Jest przeciwniczką restrykcyjnych diet „cud”, a za to stara się przekonywać swoich pacjentów, że zdrowy styl życia może być łatwy i przyjemny. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.

Po zdobyciu tytułu magistra chce dalej poszerzać swoją wiedzę z zakresu psychodietetyki, aby jak najlepiej pomagać pacjentom, którzy tego potrzebują.

Nasi pracownicy szkolą się dzięki dofinansowaniu z Bazy Usług Rozwojowych i Europejskiego Funduszu Inteligentny Rozwój.