Terapia energotonowa

Terapia energotonowa HiToP 4 TOUCH – co to takiego?

Terapia energotonowa jest nową formą elektroterapii wkraczającą w inny, futurystyczny wymiar zastosowań i korzyści terapeutycznych. Klasyczna elektroterapia odnosi sukcesy od ponad 150 lat. Terapia energotonowa to technologiczny krok milowy. W jaki sposób działa omawiana metoda? Jakie możliwości oferuje pacjentom? Wszystko wyjaśniamy w krótkim artykule!

Standardowa elektroterapia i terapia energotonowa HiToP – podstawowe różnice

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że różnice między „konwencjonalną” elektroterapią a terapią energotonową widoczne są w działaniu, technologii i praktycznym zastosowaniu. Standardowa elektroterapia pobudza nerwy i mięśnie, natomiast głównym celem terapii energotonowej jest bezpośrednie działanie na metabolizm komórek.

Terapia energotonowa HiToP 4 TOUCH działa dwutorowo:

  • wprowadza energię do ciała podwyższając potencjał energetyczny komórek,
  • wprawia struktury komórkowe w oscylacje celem normalizacji ich metabolizmu.

Powoduje to, że równocześnie odbywa się terapia miejscowa i ogólnoustrojowa. Co więcej, dawka wprowadzanej energii jest blisko 100-krotnie większa, w porównaniu z klasycznym zabiegiem.

HiToP - energia

Terapia energotonowa HiToP 4 TOUCH – okiem inżyniera

Z technicznego punktu widzenia klasyczna elektroterapia bazuje na modulowaniu natężeniem prądu lub częstotliwości. Tymczasem terapia energotonowa jednocześnie wykorzystuje zmianę parametrów w zależności od twojej wrażliwości elektrycznej („threshold”). Czas typowej elektroterapii z wykorzystaniem jednego kanału i dwóch elektrod to 5-10 minut, natomiast terapia energotonowa trwa godzinę, używając przy tym 4 kanały (4 Touch) i co najmniej 10 elektrod!

Wskazania i przeciwwskazania do terapii energotonowej

Nie sposób wymienić wszystkich obszarów zastosowania metody, jednak najważniejsze z nich, to:

  • Ortopedia i medycyna sportowa – stany pooperacyjne, kontuzje, obrzęki;
  • Reumatologia i rehabilitacjachoroba zwyrodnieniowa, bóle kręgosłupa, zespół bolesnego barku i ramienia;
  • Dermatologia – owrzodzenia, oparzenia, otwarte rany;
  • Kardiologia – miażdżyca, zakrzepica, nadciśnienie;
  • Neurologia – migreny, nerwobóle, stany poudarowe, porażenia;
  • Biologicznie modulowany masaż energotonowy (ujędrniający, przeciwbólowy, rozluźniający).

Wykluczeni z dobrodzejstw metody pozostają pacjenci z rozrusznikami serca, ogólnymi lub lokalnymi infekcjami oraz kobiety w ciąży.

Jak wygląda sesja spotkaniowa?

Pierwszym punktem wizyty jest krótki wywiad obejmujący główne dolegliwości pacjenta i kwalifikację do zabiegu. Przed rozpoczęciem warto skorzystać z toalety, gdyż często pobudzeniu ulega pęcherz moczowy. Następnie rozpoczyna się przyjemny i odprężający seans. W jego trakcie leżysz na plecach lub brzuchu, a elektrody ułożone są na ciele w miejscu, które ma zostać poddane terapii. Jedna sesja zwykle trwa około godziny. W przypadku leczenia pleców powinieneś ubrać elastyczny podkoszulek. Jeżeli jest to możliwe, kobiety nie powinny być ubrane w rajstopy czy pończochy, gdyż elektrody muszą być umiejscowione także na stopach. Najlepsze efekty możesz osiągnąć, gdy skorzystasz z dziesięciu zabiegów, wykonywanych codziennie lub trzy razy w tygodniu.

terapia energotonowa

Podsumowanie

Według nas, dla terapii energotonowej najważniejsza pozostaje prawidłowa diagnoza, która wraz z dokładną lokalizacją miejsca bólu pozwala osiągnąć niesamowite efekty. Rewitalizacja w stanach ogólnego wyczerpania fizycznego i psychicznego oraz chorobach przewlekłych została doceniona przez wielu naszych Pacjentów. Można śmiało powiedzieć, że przyszłość jest dziś, w Butrago! Nie zwlekaj i przekonaj się sam!

Podobne wpisy