Rehabilitacja
W Pracowni Butrago w Rudzie Śląskiej czekają na Ciebie wykwalifikowani Fizjoterapeuci. Ich pomoc okazuje się bezcenna w procesie leczenia i stanach pooperacyjnych. Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają nowe umiejętności, aby wykorzystać je w trakcie zabiegów. Dzięki temu mogą skuteczniej uwalniać od bólu i wspierać procesy regeneracyjne twojego organizmu.
Oto zabiegi, z których możesz skorzystać z ich pomocą oraz nowoczesne urządzenia, które wspierają terapię. Kompleksowa pomoc przyspieszy Twój powrót do zdrowia i pełnej aktywności fizycznej.
Laser wysokoenergetyczny
Z terapii laserem możesz skorzystać w sytuacji, gdy doświadczasz w różnych częściach ciała stanów zapalnych i zwyrodnieniowych. Laser działa też przeciwbólowo i regeneracyjne.
Sprawdź, jakie są wskazania do zabiegu.
Terapia energotonowa
Terapia energotonowa to nie tylko stymulacja mięśni i nerwów, ale również leczenie objawów. Doskonale sprawdzą się zarówno w medycynie, jak i odnowie biologicznej i kosmetologii. Dowiedz się, w czym może ci pomóc.
Terapia TECAR SIN
To terapia, która łączy w sobie rehabilitację ruchową z właściwościami bodźców fizykalnych. Zatrzymuje postęp schorzenia i przyspiesza proces regeneracji zarówno w przypadku sportowców, jak osób mniej aktywnych życiowo.
Suche igłowanie
Suche igłowanie(igłotaerapia) to metoda terapeutyczna, w której fizjoterapeuci używają cienkich igieł w celu nakłucia punktu spustowego. Z ich pomocą stymulują punkty spustowe, czyli wyjątkowo wrażliwe miejsca położone w obrębie pasm mięśniowo-powięziowych. Ból promieniujący lub rzutowany, którego możesz doświadczać, wynika z dużej tkliwości punktów, a igłoterapia pomaga w jego leczeniu.
Masaż
Głównym zastosowaniem technik masażu jest zmniejszenie napięcia mięśniowego, przywrócenie prawidłowej trofiki. Masaż wspiera zatrzymanie procesów zanikowych w mięśniach, ścięgnach i więzadłach poprzez proces wytwarzania się nowego krążenia (angiogenezy) oraz przyspieszenia procesów wymiany włókien kolagenowych tworzących wyżej wymienione tkanki.
Kinesiotaping
Kinesiotaping to metoda całkowicie bezpieczna, bezbolesna i działająca przez 24 godziny na dobę. Polega na oklejaniu ciała specjalnymi plastrami, które pod wieloma względami przypominają ludzką skórę. Stosowane są one zarówno u osób aktywnych sportowo, jak i tych, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości w obrębie układu ruchu.
Terapia narzędziowa
Terapia narzędziowa tkanek miękkich to nowoczesna i bardzo bezpieczna procedura rehabilitacyjna, w której wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia. Z ich pomocą fizjoterapeuta stymuluje wybrane części ciała, by zmobilizować tkanki do prawidłowego działania. Tego rodzaju terapia sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy z powodu braku ruchu lub nadmiernej aktywności fizycznej, zaburzony został proces odkształcania, naprężania i rozluźniania w obszarze mięśniowo-powięziowym.
Ćwiczenia rehabilitacyjne
Ćwiczenia rehabilitacyjne inaczej kinezyterapia, w której jest zawarte „leczenie ruchem” to podstawa przywracania lub poprawiania sprawności fizycznej. Głównym celem ćwiczeń rehabilitacyjnych jest zwiększenie siły mięśniowej, a także przywrócenie elastyczności mięśni i poprawienie zakresu ruchomości w stawach.