O nas

Pierwsza pomoc w miejscach, gdzie praca związana jest z dużym ryzykiem wypadku lub nagłego urazu, zawsze będzie czymś bardzo ważnym. To często od dobrze przygotowanego zespołu medycznego zależy, jak wiele osób uda się uratować przed poważnym uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia.

Dlatego w swojej działalności, którą rozpoczęliśmy w 1995 roku, skupiliśmy się na świadczeniu usług medycznych w Punktach Pierwszej Pomocy zlokalizowanych w zakładach pracy. Największą grupą odbiorców naszych całodobowych usług są zakłady górnicze, gdzie praca wykonywana jest w ciężkich i niebezpiecznych warunkach, z narażeniem życia pracownika.

Zatrudniamy ponad 100 osób personelu medycznego o wysokich kwalifikacjach, doświadczeniu i praktyce w zawodzie. To dzięki nim pracownicy wielu zakładów pracy mogą być spokojniejsi o swoje bezpieczeństwo, niezależnie od warunków, w jakich przebywają na co dzień. Wiemy, że w ekstremalnych sytuacjach liczy się każda sekunda, dlatego zawsze jesteśmy w pełnej gotowości do udzielenia pierwszej pomocy tym, którzy jej potrzebują i to przez całą dobę.

Niedawno też postanowiliśmy pójść krok dalej i aktualnie rozwijamy swoją działalność o usługi rehabilitacyjne oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. Naszym głównym celem w tym obszarze pomocy medycznej jest fachowa i nowoczesna terapia w schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych i kardiologicznych oraz fizjoterapia sportowa, stomatologiczna i pocovidowa.

Z naszych usług możesz skorzystać w Pracowni Butrago w Rudzie Śląskiej – Kochłowice, gdzie czekają na ciebie wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy nieustannie podnoszą zawodowe kompetencje. Ich wiedzę i umiejętności wspieramy nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym. Wykorzystanie go daje niewyobrażalnie możliwości, dzięki czemu pomoc jest szybka i skuteczna, a zabiegi bezinwazyjne.

Zespół naszych fizjoterapeutów

Agnieszka

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, którą ukończyła z tytułem magistra fizjoterapii.
Specjalizuje się w masażu leczniczym. Wykorzystuje techniki terapii tkanek miękkich, elementy terapii manualnej, drenażu limfatycznego oraz kinesiotaping.

W codziennej pracy zajmuje się leczeniem pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, schorzeń w obrębie kończyny górnej i dolnej. Jej głównym zadaniem jest likwidacja bólu, przywrócenie maksymalnej sprawności i poprawa funkcjonowania w życiu codziennym. Do ich realizacji wykorzystuje zarówno sprawdzone metody, jak i nowe możliwości leczenia bólu oraz zaburzeń dysfunkcji ruchu.

Lila

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyczno-Medycznej i Akademii Terapii Manualnej. Specjalizuje się w terapii punktów spustowych oraz terapii manualnej.

Największą motywacją w jej codziennej pracy jest kontakt z pacjentem i postępy w procesie rehabilitacji. Techniki, które stosuje, dają szybkie efekty terapeutyczne.

Cały czas poszukuje nowych metod i technik, aby rehabilitacja była jeszcze bardziej skuteczna, pacjenci szybciej odzyskiwali zdrowie, a dolegliwości bólowe nie powracały.

Tomek

Tomek jest magistrem fizjoterapii. W swojej pracy skupia się na znalezieniu przyczyny dolegliwości i jak najszybszym przywróceniu zdrowia u pacjentów. Czuje się w niej jak detektyw, który rozwiązuje problemy bólowe.

Na co dzień zajmuje się pacjentami po urazach ortopedycznych, z bólami głowy oraz z dolegliwościami wisceralnymi. Dodatkowo pracuje w klubie piłkarskim MKS Śląsk Świętochłowice. W gabinecie równie chętnie współpracuje ze sportowcami i pomaga w szybkim powrocie do aktywności fizycznej.

Prywatnie jest fanem piłki nożnej, którą trenował przez 12 lat. Jest również miłośnikiem sportów zimowych, m.in. jazdy na desce snowboardowej.

Natalia

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. 

Swoim uśmiechem sprawia, że wizyty przebiegają w miłej i przytulnej atmosferze. W gabinecie dba o to, by dolegliwości pacjentów zostały rozwiązane sprawnie oraz na długo. Stosuje do tego techniki manualne oraz ćwiczenia. 

Jej pasją jest rugby na wózkach, w którym jest sędzią na poziomie międzynarodowym.

Nasi pracownicy szkolą się dzięki dofinansowaniu z Bazy Usług Rozwojowych i Europejskiego Funduszu Inteligentny Rozwój.